Joanna Wisławska-Różnowicz

Przykładowe prace:

     
Wichura
akryl, płótno
80 x 100 cm
Wierzba
akryl, płótno
80 x 100 cm



Prace Joanny Wisławskiej dostępne w Galerii SD - OFERTA

O artyście:

Urodziła się w Warszawie.
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w warszawskich Łazienkach. Studia pod kierunkiem prof. Tadeusza Dominika na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, dyplom w 1975 r.
Debiutuje podczas studiów indywidualną wystawą w Galerii PAN(Pałac Staszica, Warszawa). Kolejna wystawa indywidualna w 1976 w Galerii Debiutów (Warszawa). Po ukończeniu studiów otrzymuje stypendium artystyczne w dziedzinie malarstwa przyznawane przez Ministra Kultury i Sztuki.
W 1979 roku prezentuje swoje prace na indywidualnej wystawie w Art Gallerie Pictor, (Göteborg, Szwecja).
W latach 1978-2000 współprowadzi  autorską pracownię gobelinu klasycznego, projektując i nadzorując wykonanie.Projektuje i wykonuje malarskie elementy scenografii filmowej, współpracując z czołowymi polskimi scenografami i reżyserami. Jest autorką m.in. wielkoformatowych  płócien do spektaklu Olgi Lipińskiej„Krakowiacy i Górale”.

Od 2001 roku zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Maluje obrazy w technice olejnej i akrylowej. Interesuje ją związek człowieka z naturą, a swoje emocje z tym związane wyraża za pomocą symbolu i światła.
W 2008 roku tworzy cykl obrazów autorskich do filmu „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza.

Ostatnio zrealizowane wystawy indywidualne: 2007 – „Stań się tym, kim jesteś”, La Galerie, Instytut Francuski, Warszawa
2009 – „Natura” - galeria Mitteleuropa, Sztokholm, Szwecja; Steel Forest, Konstancin
2010 – wspólnie z Krzysztofem Strykierem (fotografia dokumentalna) „Krajobrazy Chopina”, galeria Fangorówka, Ogród Botaniczny PAN, Powsin;
2011 – Klub Bankowca ZBP, Warszawa


© SD Galeria, wykonanie SD, 2010