Tomasz Sętowski

Przykładowe prace:

     
Ocean myśli, 2005-06
olej, płótno 150 x 200 cm
Don Kichote
brąz, 38 cm

  
Atlantyda, 2007
olej, płótno 100 x 160 cm
Zdziecinniały król, EA
akwaforta 29 x 41 cm p-p

  
Babilon
technika własna
Pożegnanie Dnia z Nocą
akwaforta 22 x 30 cm p-p

  
Teatr świata, 2006-07
olej, płótno 70 x 110 cm
Pocałunek
brąz 36 x 27 x 16 cm

     
Sen iluzjonisty
olej, płótno 100 x 120 cm
Podwodny świat z rybami, 2001
olej, płótno 70 x 60 cm


9 grudnia 2006 r. - zdjęcia z wystawy.
9 grudnia 2006 r. - wybrane prace z wystawy.


O artyście:Jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych polskich artystów malarzy. Absolwent wydziału plastyki częstochowskiej WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Tworzy w nurcie nazywanym na świecie "realizmem magicznym".
Wystawia z powodzeniem w Polsce oraz na całym świecie. Od 1998 roku jest obecny na rynku amerykańskim. W roku 2005 rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej znanych galerii nowojorskich - CFM Gallery, gdzie jego prace są prezentowane obok płócien Salvadore Dali, Leonor Fini, Michaela Parkesa. Prace prezentuje również w galeriach w innych miastach USA m.in. San Francisco, Santa Fe. W Częstochowie znajduję się galeria autorska Sętowskiego, którą sam nazwał "Muzeum Wyobraźni". Jej wnętrza przypominają krajobrazy znane z jego płócien. Jak sam mówi poszukując skarbów w swojej wyobraźni, chce się nimi podzielić z innymi.
Wystawy Tomka cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności, czego dowodem było uznanie wystawy "Teatr magiczny" w częstochowskiej Miejskiej Galerii Sztuki za wydarzenie kulturalne roku. Sętowski otrzymał również w tym samym plebiscycie tytuł "twórca roku". Nagrodziła go również kapituła złożona z osobistości polityki i kultury przyznając mu tytuł "Artysta XX wieku w Częstochowie". Prace artysty (obrazy, rysunki oraz rzeźby) były prezentowane w dwóch albumach - "Teatr Magiczny" (2000) oraz "Muzeum Wyobraźni" (2003), które ukazały się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa MUZA S.A.
Wielokrotnie prace Tomka zdobiły okładki książek, gazet, plakatów i podobnych wydawnictw. 
Obrazy Sętowskiego znajdują się w wielu znaczących kolekcjach prywatnych i muzealnych. Artysta tworzy używając technik tradycyjnych.

Prace Tomasza Sętowskiego dostępne w Galerii SD - OFERTA
© SD Galeria, wykonanie © SD, 2010