Stanisław Mazuś

Przykładowe prace:

     
Zima, 2011
olej, płótno na płycie, 50 x 60 cm
Pod kasztanem, 2011
olej, płótno na płycie, 50 x 60 cm

     
Przy Tyskim, 2011
olej, płótno na płycie, 50 x 60 cm
Z cebulami, 2011
olej, płótno na płycie, 50 x 60 cm


Prace Stanisława Mazusia  dostępne w Galerii SD - OFERTA


Galeria SD Wilanów
Prezentacja malarstwa w dniach 5 - 30listopada 2011


O artyście:

 Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967  studiuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.

 Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych konkursach, plenerach, wystawach. Zorganizował ponad 200 wystaw indywidualnych w kraju, m.in.:

w Lublinie, Mikołowie, Siedlcach, Krakowie, Radomiu, Zamościu, Rzeszowie, Szczecinie, Kołobrzegu, Zielonej Górze, Poznaniu, Tychach, Katowicach, Bytomiu, Warszawie, Sopocie, Bielsku-Białej, Białymstoku, Gorzowie Wlkp., Wrocławiu, Białej Podlasce, Łodzi,

a także za granicą m.in.: w Sofii, Pradze, Sztokholmie, Wiedniu, Komarnie, Aix-les-Bains, Mediolanie, Nowym Jorku, Waszyngtonie i Bratysławie.

 Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen.

 Prace znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych   w kraju i za granicą, m.in. w Galerii Uffizi we Florencji.

 Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień.© SD Galeria, wykonanie © SD, 2011